معرفی و بررسی Honda E

معرفی و بررسی Honda E


شاید در سال ۲۰۱۷ که برای اولین بار، هوندا از نسخه کانسپت خودروی الکتریکی هاچبک خود رونمایی کرد، تصور آنکه دو سال بعد یعنی سال ۲۰۱۹ زمان عرضه آن خودروی کانسپت با کمترین تغییرات فرا رسد، سخت به نظر می رسید. بالاخره صحبت ازهوندای ای، در حد کانسپت و یا پروتوتایپ به پایان رسید، و بزودی با تولید انبوه این خودرو، می توان آن را در خیابان ها مشاهده کرد. حداقل در خیابان های اروپا.

honda E

 هوندای ای، نقش مهمی را در سیاست های کمپانی هوندا، در راستای الکتریکی سازی کلیه محصولات خود بازی می کند. هوندا در نظر دارد تا سال ۲۰۲۵ کلیه محصولات خود را به صورت الکتریکی عرضه نماید. شاید در نگاه اول، به کارگیری دوربین های جانبی به جای آینه، در این خودرو بصورت استاندارد جالب توجه باشد. در این طرح، که در بسیاری از حودروهای مدرن دیگر نیز به چشم می خورد، نمایشگرهای ال سی دی متصل به دوربین، جای آینه ها را گرفته اند و بدین ترتیب مشکل محدودیت دید زاویه ای و یا دید در شب کمتر خواهد بود. honda E

در طراحی خارجی، با یک خودروی ساده اما مدرن مواجه هستیم، به گونه ای که اجزای تشکیل دهنده بخش خارجی به تنهایی جلب توجه نمی کنند، اما با قرار گیری در کنار هم و تشکیل خودرو، حاصل کار طرحی جالب و ساده خواهد بود. نمای داحلی خودرو نیز از این قاعده مستثنی نیست و در طراحی داشبورد، به کارگیری تعداد زیادی ال سی دی در کنار طرح چوب افقی، تکنولوژی و هنر را در کناریکدیگر قرار داده است. علیرغم آن که متریال مورد استفاده در خودرو بد نیست، اما طراحی صندلی های آن خصوصا در صندلی های عقب بسیار ساده است.  تقسیم وزن ۵۰-۵۰ خودرو در بخش جلو و عقب و علاوه بر آن، اتصال موتور خودرو به محور عقب، سواری خوبی در معابر شهری به ارمغان می آورد. برای این خودرو، دو موتور الکتریکی قابل سفارش است. موتور اول، ۱۳۶ اسب بخار و موتور دوم ۱۵۴ اسب بخار قدرت تولید میکند و هر دو موتور گشتاوری معادل با ۳۱۵ نیوتون متر ایجاد می کنند. مجموعه این مولفه ها، شتاب صفر تاصدی برابر با ۸ ثانیه به ارمغان آورده است. با هر بار شارژ باتریهای  ۳۳٫۵ کیلوواتی هوندای ای، تا ۲۲۰ کیلومتر پیمایش امکان پذیر است و شارژ آن تا ۸۰% به لطف شارژ سریغ در کمتر از نیم ساعت انجام می شود. به دلیل برخورداری از سیستم هوشمند فرمان صوتی، کافیست عبارت   را OK Honda را گفته و سپس فرمان مد نظر خود را بگویید. پیش بینی می شود عرضه این خودرو در سال ۲۰۱۹ آغاز شود، اما هنوز اطلاعاتی از قیمت آن اعلام نشده است.

تحریریه توربو

https://turbo-daily.ir

Email: turbo.daily2@gmail.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *