بنتلی بکلار مولینر ، مجلل ترین خودرو بنتلی

بنتلی بکلار مولینر ، مجلل ترین خودرو بنتلی


جدیدترین محصول بنتلی حدود دومیلیون دلار قیمت دارد و گران‌ترین خودرو صفرکیلومتر تاریخ این کمپانی لوکس ساز انگلیسی خواهد بود. بنتلی بکلار در استودیو مولینر بنتلی و در ۱۲ دستگاه ساخته می‌شود.

Bentley Bacalar Mulliner
Bentley Bacalar Mulliner

برای آن دسته از ثروتمندان جهان که مالکیت بنتلی کنتیننتال جی‌تی را چندان مهم نمی‌دانند و برایشان تکراری شده ، نسخه‌ای گران‌تر و لوکس‌تر از این محصول وجود دارد. بکلار (Bacalar) در استودیو مولینر ساخته می‌شود که رسما قدیمی‌ترین کارگاه ساخت بدنه خودرو در جهان است. این محصول خاص حدود ۱/۹۱ میلیون دلار قیمت دارد و در ۱۲ دستگاه تولید می‌شود که درحال‌حاضر، تمامشان پیش‌فروش شده است.

Bentley Bacalar Mulliner
Bentley Bacalar Mulliner

هدف از تولید بکلار ارائه‌ی خاص‌ترین بنتلی دودر برای عصر مدرن است. در ظاهر، شباهت‌هایی بین بکلار و کنتینتتال جی‌تی کروک دیده می‌شود؛ اما باید توجه کرد این سوپراسپرت لوکس کلکسیونی فقط دو صندلی دارد. اما طراحی این خودروی خاص با برجستگی های متعدد در بدنه و چراغ های عقب کشیده افقی کاملا متمایزمی شود . تنها قطعه‌ی مشترک در بدنه‌ی بنتلی بکلار و کنتیننال، دستگیره‌های در و سیستم ورود بدون کلید هستند و دیگر اجزا مختص بکلار ساخته شده‌اند.

محصول کلکسیونی بنتلی ۲۰ میلی‌متر پهن‌تر از کنتیننتال جی‌تی است و روی چرخ‌های ۲۲ اینچی حرکت می‌کند که سه‌ رنگ و طرح اختصاصی دارند طرح ها و رنگ هایی خاص و بی نظیر. در پشت، چراغ‌های تمام LED با ساختاری رشته‌ای وجود دارند که درکنار لوگو برنزی بنتلی و عبارت حک‌شده‌ی Bacalar روی پنل عقب ترکیبی منحصر‌به‌فرد می‌سازند.

Bentley Bacalar Mulliner
Bentley Bacalar Mulliner

شاهکار طراحان مولینر در فضای داخلی به اوج می‌رسد. در بخش میانی داشیبود، از نوع بسیار خاصی از چوب درختان ریوروود (Riverwood) استفاده شده است که حدود پنج‌هزار سال در میان زغال‌سنگ‌های منطقه‌ی آنجلیای شرق انگلستان بوده‌اند. در بخش‌های مختلف صندلی و تودری‌ها نیز، ادوات چوب وجود دارند. مالک متمول بنتلی بکلار می‌تواند از دو چمدان بسیار نفیس با طرح و مواد مشابه صندلی‌ها در صندوق عقب نیز بهره‌مند شود.

گران‌ترین خودرو تولیدی در تاریخ بنتلی از پیشرانه‌ی تویین‌توربو شارژ ۶ لیتری ساخت فولکس واگن نیرو می‌گیرد. این موتور W12 می‌تواند ۶۵۰ اسب‌بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند و سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت آن ۳/۵ ثانیه و نهایت سرعتش به ۳۲۲ کیلومتربرساعت محدود شده است.

 

تحریریه توربو

https://turbo-daily.ir

Email: turbo.daily2@gmail.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *