شاهین خودرو جدید سایپا، با موتور توربو عرضه خواهد شد.

شاهین خودرو جدید سایپا، با موتور توربو عرضه خواهد شد.

شاهین یا همان رهام سابق، پس از کش و قوس های فراوان و اخبار متعدد در مورد امکان یا عدم امکان استفاده از پیشرانه ۱٫۶۵ لیتری برلیانس حالا قرار است با موتور توربو شده تیبا راهی بازار فروش شود و امروز این خبر به شکل رسمی در وب سایت سایپا درج شده است.
براساس مشخصات فنی قرار گرفته شده بر روی خروجی این وب سایت، سایپا شاهین به موتور ۱۵۰۰ سی سی توربوچارجر مجهز خواهد بود که یارای تولید ۱۰۸ اسب بخار قدرت و ۱۶۵ نیوتن متر گشتاور را دارد.

سایپا شاهین
سایپا شاهین

این در حالیست که موتور اولیه درنظر گرفته شده برای سایپا رهام سابق (شاهین فعلی) با حجم ۱٫۶۵ لیتر و بدون نیاز به توربو قادر به تولید ۱۱۴ اسب بخار توان بود.

سایپا شاهین
سایپا شاهین

همچنین در مشخصات جدید درج شده بر روی وب سایت سایپا، اثری از گیربکس اتوماتیک دیده نمی شود و گیربکس مورد استفاده برای شاهین ۵ سرعته دستی قید شده است.

البته خوشبختانه از حیث امکانات رفاهی، تفاوت چندانی بین نسخه اولیه رهام و شاهین که قرار است در سال ۱۳۹۹ راهی خط تولید شود، وجود ندارد.
از مهمترین امکانات رفاهی شاهین می توان به سانروف، چراغ های اتوماتیک، تهویه مطبوع اتوماتیک، استارت دکمه ای و سیستم ورود بدون کلید اشاره کرد.

دو کیسه هوا و چند سیستم کمکی ترمز از جمله مشخصات ایمنی سایپا شاهین هستند و البته شایان ذکر است که طراحی اولیه این خودرو منطبق بر شرایط تست تصادف اروپایی ECE صورت گرفته است.

کاتالوگ شاهین
کاتالوگ شاهین

منبع: خودروبانک

تحریریه توربو

https://turbo-daily.ir

Email: turbo.daily2@gmail.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *