اخباراخبار خارجی

ایمن ترین خودرو های سال 2020 معرفی شدند.

برای کسب بالاترین افتخارات ایمنی از سوی موسسه بیمه ایمنی بزرگراه یا IIHS ،  دیگر اینکه وسایل نقلیه بتواند از افراد داخل وسیله نقلیه محافظت کند کافی نیست. آنها همچنین باید از افراد خارج از وسیله نقلیه محافظت کنند. برای اولین بار ، IIHS خودروسازانی را انتخاب کرده است که سیستم های ترمز اضطراری اتوماتیک ردیابی عابر پیاده را در محصولاتشان ارائه دهند و برای اهدای جایزه ارشد ایمنی، یا همان Top Safety Pick+ (به اختصار TSP+) این مورد را در نظر گرفته است.
این نشان برتر ایمنی اهمیت بالایی برای خودروسازان دارد، زیرا از طریق بازاریابی و مانور بر روی این نشان برتر ایمنی می‌توانند فروششان رو بیشتر کنند.

دیوید هارکی ، رئیس IIHS می گوید:

این سازمان به دلیل بحران ایمنی عابر پیاده در این کشور تصمیم گرفت تا برای دریافت جایزه برتر خود ، “TSP+” بهره‌مندی از فناوری پیشگیری از تصادف عابر پیاده را تبدیل به یک الزام کند. این به دلیل تعداد تلفات عابران پیاده که در یک دهه گذشته شاهد آن بودیم ، بسیار مهم بود.

Mazda 3 hatchback
مزدا 3 هاچبک 2020 یکی از خودرو هایی بود که برنده نشان TSP+ یا Top Safety Pick+ شد.

براساس اعلام اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها ، در سال 2018 تقریبا 6،300 عابر پیاده جان باخته اند. همین امر لزوم وجود این فناوری را در خودرو ها دوچندان می‌کند.
طبق اعلام IIHS یا انستیتو بیمه ایمنی بزرگراه ها، 23 وسیله نقلیه برنده نشان ایمنی برتر+ یا TSP+ برای سال 2020 شد ، در حالی که 41 دستگاه دیگر برنده نشان ایمنی برتر یا TSP شدند. گروه هیوندای که شامل برندهای هیوندای ، کیا و جنسیس است ، با 14 امتیاز بیشترین برنده را داشت.
در بین خودروساز هایی که برنده نشان ایمنی TSP+ شده اند. مزدا با 5 وسیله نقلیه اول و سوبارو با چهار وسیله نقلیه در جایگاه دوم قرار دارد. در ادامه لیست خودرو هایی که موفق به کسب نشان TSP+ شده اند به تفکیک نوع ماشین آمده است.

لیست خودروهای حائز نشان TSP+ :

خودروهای کوچک: هوندا Insight ، مزدا 3 هاچبک ، مزدا 3 ، سوبارو Crosstrek هیبرید

خودرو های سایز متوسط: مزدا 6 ، نیسان ماکسیما ، سوبارو لگاسی ، سوبارو Outback ، تویوتا کمری

خودرو های لوکس سایز متوسط: لکسوس ES ، مرسدس بنز کلاس C سدان ، تسلا مدل 3

خودرو های لوکس سایز بزرگ: آئودی A6 ، جنسیس G70 ، جنسیس G80

شاسی بلند های سایز کوچک: مزدا CX-3 ، مزدا CX-5 ، سوبارو Forester

شاسی بلند های لوکس سایز متوسط: آکورا RDX ، کادیلاک XT6 ، هیوندای Nexo ، لکسوس ان ایکس ، مرسدس بنز کلاس GLE

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
ما با محدودکردن حق استفاده از اینترنت مخالفیم. اطلاعات بیشتر
+ +