مقالات

ابزارآلات ضروری برای جعبه ابزار خودرو


به عنوان یک راننده، در جعبه ابزار خودروی خود، چه ابزار ضروری ای داشته باشیم؟

حتما برای شما پیش آمده است که در طول سفر های شهری یا بین شهری، مشکل فنی خاصی برای خودرو شما ایجاد شود. مشکلاتی که به سادگی قابل تعمیر و اصلاح هستند،اما شما به دلیل نداشتن تجهیزات و ابزارآلات ساده، از انجام آن ناتوان باشید و به همین جهت مجبور به صرف وقت و هزینه بالا برای تعمیر خودروی خود توسط دیگران شوید. با ما همراه باشید.

 برخی از وسایل و ابزار آلاتی که در ادامه به شما معرفی میکنیم، با این فرض هست که شما صرفا راننده خودرو هستید و سررشته ای در تعمیرات خودرو ندارید. قاعدتا اهل فن و تعمیرکاران خودرو، به اندازه کافی با این مسئله آشنا هستند و این مقاله شامل آن ها نمی شود.

 آچار فرانسه و انبر دست

 برای باز وبسته کردن پیچ ها، شاید آچار فرانسه در مقایسه با آچارهای استاندارد مناسب نباشد، اما برای نیازهای ضروری و موردی و برای شما که در تعمیرات خودروی خود آماتور هستید، این ابزار کاربردی خواهد بود. اجازه بدهید یک مثال ساده بزنم. فرض کنید شما در جاده هستید و ناگهان صدایی از محفظه موتور خودرو می شنوید. وقتی متوقف می شوید و درب موتور را باز میکنید، ملاحظه می کنید که باتری خودرو از جا در آمده است و این مشکل به دلیل شل شدن پیچ و مهره آن بوده است. با داشتن  یک آچار فرانسه و انبر دست می توانید پیچ و مهره آن را به سادگی سفت کنید و سپس به مسیر خود ادامه دهید.

نوشته های مشابه

آچار پیچ گوشتی دو سو و چهارسو با دسته بلند

 در ضرورت وجود این دو ابزار همین بس، که بسیاری از پیچ های خودرو که ممکن است در طول مسیر مشکل ساز شوند تنها با وجود همین دوآچار برطرف خواهند شد. بدین ترتیب این دو آچار را حتما در کیف ابزار خود به همراه داشته باشید.

سیم مفتول و چسپ برق

 در بسیاری از موارد ممکن است در خودروی خود با مشکلاتی همچون پارگی یک سیم، ایجاد شکستگی در یکی از بسط های خودرو، و یا بروز نشتی در یکی از نقاط خودروی خود شوید. در صورت وجود یک مقدار سیم مفتول، یا نوار چسپ برق، می توانید به طور موقت آن محل را سفت نمایید تا بتوانید در فرصت مناسب خود را به تعمیرگاه برسانید.

آچار شمع و ترجیحا یک عدد شمع

 در بسیاری از موارد مشاهده می شود که در طول مسیر، ناگهان یکی از شمع های خودرو می سوزد و از کار می افتد. تعویض شمع کار بسیار آسانیست، اما انجام آن مستلزم داشتن آچار مخصوص شمع است. در صورتی که شما در جعبه ابزار خود یک عدد آچار شمع و یک عدد شمع داشته باشید، به راحتی آن را تعویض می کنید و در هزینه و وقت خود صرف جویی خواهید کرد.

همین، خیلی ساده، بدین ترتیب شما با صرف هزینه ای کم، می توانید یک جعبه ابزار مناسب در خودروی خود داشته باشید که به کمک آن از عهده اکثر تعمیرات ساده و ناگهانی خودروی خود بر آیید. یادتان باشید، که این ابزارآلات ساده، با در نظر گرفتن این مسئله است که شما سررشته ای از تعمیرات خودرو ندارید. نظرات خودرا در دیدگاه ها در پایین همین مقاله بنویسید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
ما با محدودکردن حق استفاده از اینترنت مخالفیم. اطلاعات بیشتر
+ +