رونمایی

لکسوس LF-30 کانسپتی با طراحی خاص و عجیب!


لکسوس از خودروی مفهومی جدیدی به نام LF-30 رونمایی کرد.  

نمایشگاه خودروی توکیو با شور و هیجان زیادی در حال برگزاری است و خودروسازان جهان علی الخصوصخودروسازان ژاپنی از محصولات جدیدی رونمایی می‌کنند.ژاپنی ها در این نمایشگاه بر رونمایی از خودروهای کانست تمرکز بیشتری داشته اند. لکسوس نیز در چهل‌وششمین دوره‌ی این نمایشگاه با خودروی ویژه‌ای به نام LF-30 به توکیو آمده است. این خودرو الکتریکی جذاب نمایی از آینده‌ی خودروهای الکتریکی لکسوس را نشان می‌دهد. این خودروی چهار نفره از درهای گالوینگ بزرگی استفاده می‌کند که به سمت بالا باز می‌شوند. سقف LF-30 نیز به شکل شیشه‌ای است که از جلو تا عقب خودرو امتداد پیدا میکند.lexus lf-30

شاید لکسوس LF-30 در نگاه اول و در عکس یا ویدیو خودروی بزرگی به نظر نرسد ولی با طول ۵۰۹۰ میلی‌متر، عرض ۱۹۹۵ میلی‌متر، ارتفاع ۱۶۰۰ میلی‌متر و فاصله‌ی محوری ۳۲۰۰ میلی‌متر خودرویی بزرگ است. وزن LF-30 نیز مانند ابعاد آن عدد بزرگی دارد و دقیقا ۲۴۰۰ کیلوگرم است. lf30 برای حرکت دادن این وزن سنگین از 4 موتور الکتریکی قدرتمند استفاده می کند.. موتورهای الکتریکی لکسوس LF-30 به‌صورت مجزا برای هر چرخ نصب شده‌اند و این قابلیت را به LF-30 می‌دهد تا هم به‌صورت محرک جلو و هم محرک عقب و حتی چهارچرخ محرک حرکت کند. این وضعیت‌ها بسته به شرایط رانندگی تغییر می‌کنند.

مجموع قدرت ۴ موتور الکتریکی این لکسوس مفهومی به ۵۳۶ اسب‌بخار و گشتاور آن‌ها به ۷۰۰ نیوتن‌متر می‌رسد. جدیدترین خودروی مفهومی لکسوس می‌تواند در زمان ۳.۸ ثانیه سرعت خود را از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند و حداکثر سرعتی معادل ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت دارد. انرژی مورد نیاز چهار موتور برقی LF-30 از باتری ۱۱۰ کیلووات ساعتی تأمین می‌شود که برای پایین آمدن مرکز ثقل و بهبود فرمان‌پذیری، در کف خودرو نصب شده است. lexus lf-30

لکسوس LF-30 براساس استاندارد WLTP  با هر بار شارژ می‌تواند ۵۰۰ کیلومتر را طی کند. با خالی‌شدن باتری نیز امکان شارژ آن با استفاده از یک شارژر ۱۵۰ کیلوواتی وجود دارد. شارژر لکسوس هیچ کابل و درگاهی ندارد، به‌صورت بی‌سیم بوده و تنها باید خودرو را روی آن پارک کرد.

نبود ستون B در این مدل سبب شده تا سرنشینان عقب به‌راحتی وارد خودرو شده یا از آن خارج شوند. طراحی داخلی لکسوس LF-30 بسیار مدرن و آینده‌نگرانه است و صندلی‌های جلویی به صندلی‌های هواپیما شباهت دارند. نمایشگر بسیار بزرگی در مقابل سرنشینان قرار دارد که با استفاده از آن به امکانات متعددی دسترسی دارند. شیشه‌ی بالای سر سرنشینان عقب نیز دارای کاربردی دوگانه بوده و از فناوری واقعیت افزوده در آن استفاده شده است و می‌تواند اطلاعاتی مانند راهیاب، ویدئو یا حتی آسمان پرستاره را نشان دهد. سرنشینان عقب می‌توانند از فناوری ژست‌های حرکتی برای کنترل امکانات خود استفاده کنند. Lexus airporter جالب ترین قابلیت این خودروی مفهومی است. این یک پهباد است که می‌تواند وسایل شما را از در منزل تا صندوق خودرو حمل کند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا