معرفی و بررسی استون مارتین Vantage 2021

معرفی و بررسی استون مارتین Vantage 2021


استون مارتین، هرآنچه که از یک خودروی اسپرت خوب میخواهید به ارمغان آورده است. ویژگی های لوکس، زیبایی، اسپرت و قدرت این بار در استون مارتین ونتیج رودستر ۲۰۲۱ گردآمده اند تا هرنظر هر بیننده ای را به خود جلب کند. ظاهری زیبا، شاداب و ، موتور وی ۸ توربوشارژ جذاب و قدرتمند و یک طراحی بی نظیر در فضای داخلی. امروز استون مارتین ونتیج رودستر ۲۰۲۱ رونمایی شد.

 ونتیج رودستر با همان موتور ۴ لیتری وی ۸ توربو مدل کوپه، با قدرت ۵۰۳ اسب بخار و ۶۸۵ نیوتون متر گشتاور، در اختیار مشتریان است. خبر بد آنکه گیر بکس ۷ سرعته دستی، در مدل رودستر قابل سفارش نخواهد بود. در مقابل توان موتور به کمک گیربکس ۸ سرعته زد اف، به چرخ های عقب منتقل می شود. مجموعه موتور و گیربکس جذاب این خودرو سبب شده است تا تنها ۳٫۷ ثانیه زمان برای رسیدن به سرعت صدکیلومتر بر ساعت نیاز داشته باشید. با این وجود رودستر از مدل کوپه ۰٫۲ ثانیه کندتر است.

به لطف وجود یک مکانیزم منحصر به فرد و سبک وزن با نام Z fold، مدل رودستر ونتیج، از مدل کوپه حدودا ۶۰ کیلوگرم سبک تر است. هم چنین، ونتیج، سریع ترین خودروی جهان در باز و بسته شدن سقف خود است. بطوری که تنها در ۶٫۷ ثانیه سقف باز شده و در ۶٫۸ ثانیه سقف آن بسته می شود. ونتیج رودستر  میتوان به سقف سرعت ۳۰۶ کیلومتر بر ساعت دست یابد.aston martin 2021

اما این ها تمام ویژگی های ونتیج رودستر نیست. این خودرو با برخورداری از سیستم تعلیق تطبیقی، سیستم هدایت گشتاور و دیفرانسیل عقب الکترونیکی، هندلینگ بهتری دارد. سیستم هدایت گشتاور، مکانیزمی است که درهر لحظه بسته به شرایط جاده میزان گشتاور منتقل شده به هر چرخ خودرو را کنترل می کند. بدین ترتیب راننده میتواند سه  حالت مختلف رانندگی اسپرت، اسپرت پلاس و تراک را انتخاب کند.

مت بیکر، مهندس ارشد استون مارتین می گوید، خودروهای کانورتیبل اسپرت، معمولا در مقایسه با مدل های کوپه از شتاب و عملکرد ضعیف تری برخوردار هستند. اما ونتیج رودستر کاملا به رسالت خود در ارائه دینامیک دقیق، چابک و رسا با عملکردی پایدار، پایبند است.

برای سال ۲۰۲۱، کلیه مدل های ونتیج به روز رسانی خواهند شد. در سال ۲۰۲۱ و به مناسبت جشن ۷۰ سالگی نام ونتیج، هم مدل کانورتیبل و هم مدل کوپه، با طرح جلوپنجره وین یا طرح خطوط افقی عرضه خواهند شد. که در کنار لیست بلند بالایی از آپشن های موجود در انتخاب رینگ ها و رنگ ها در دسترس است. از سال گذشته استون مارتین گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک را محدود به مدل AMR کرد.

قیمت مدل کوپه ونتیج از ۱۴۶ هزار دلار آغاز می شود، در حالی ۱۶۱ هزار دلار، قیمت پایه مدل رودستر خواهد بود. هم اکنون هر دو نسخه برای سفارش در دسترس هستند و به احتمال زیاد عرضه ونتیج از سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد.

وحید همتی

https://turbo-daily.ir

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *