یوکان ۲۰۲۱ ، نسل جدید شاسی بلند جنرال‌موتورز

یوکان ۲۰۲۱ ، نسل جدید شاسی بلند جنرال‌موتورز


سرانجام انتظارها پایان یافت و  شاسی بلند محبوب جنرال موتورز رونمایی شد. بعد از معرفی شورلت تاهو و سابربن، توسط جی ام سی در دسامبر ۲۰۱۹، هم اینک شاسی بلند بزرگ سه ردیفه این کمپانی، یوکان ۲۰۲۱ معرفی شد. این بار جسور تر، خشن تر و برای نخستین بار همراه با تریم AT4.

قطعا اولین چیزی که در نگاه اول، توجه را به خود جلب می کند، نمای جلویی خودرو است. جلو پنجره بزرگ کرومی مشبک در کنار چراغ های بزرگ با طرح حرف سی که این روزها در مدل های مشابه این خودرو نیز دیده می شود، ابهت زیادی را به یوکان بخشیده است. مشابه با قبل یوکان و یوکان xl به عنوان دو مدل با شاسی معمولی و شاسی کشیده در معرض انتخاب متقاضیان است.

2021 GMC Yukon
۲۰۲۱ GMC Yukon

یوکان XL در فاصله بین دو محور، حدودا ۱۱ سانتی متر افزایش طول را تجربه کرده است، این موضوع منجر به افزایش فضای پای سرنشینان عقب به میزان ۶ سانتی متر شده است. همچنین این مسیله باعث افزایش حجم فضای بار عقب به میزان ۶۰۰ لیتر شده است.

در بالاترین تریم یوکان، یعنی دنالی، کنسول مجلل میانی کشویی، هد آپ دیسپلی ۱۵ اینچی، و نه نما به کمک دوربین های خودرو شامل دوربین ۳۶۰ درجه وجود دارد. هم چنین مدل های مختلف یوکان و یوکان XL به تجهیزات مختلف ایمنی در رانندگی مجهز خواهند بود و ترمز های اضطراری خودکار به صورت استاندارد در همه مدل های یوکان نصب می شود.

مشتریان یوکان این امکان را دارند که از بین سه پیشرانه ارایه شده توسط جنرال موتورز انتخاب کنند. موتور اول، ۶٫۲ لیتری ۸ سیلندر است که ۴۲۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت. موتور دوم ۵٫۳ لیتری هشت سیلندر و موتور سوم توربو دیزل سه لیتری خواهد بود که ۲۷۷ اسب بخار قدرت خروجی خواهد داشت. همه این موتور ها با گیربکس ۱۰ سرعته خودکار عرضه خواهند شد.

2021 GMC Yukon
۲۰۲۱ GMC Yukon

   علاوه بر این ها، سیستم تمام چرخ محرک Active response  جنرال موتورز نیز به صورت آپشن برای یوکان قابل سفارش است. این سیستم شامل نسل چهارم سیستم magic ride control، دیفرانسیل جدید الکترونیکی لغزش محدود، سیستم تعلیق عقب چندگانه مستقل و سیستم تطبیقی فعال متناسب با شرایط جاده با قابلیت ایجاد تغییر در ارتفاع خودرو تا ۱۰ سانتی متر است.

برای اولین متقاضیان می توانند پکیج AT4 را به عنوان آپشن سفارش دهند. At4 پکیجی است مناسب با آفرود که توسط جنرال موتورز ارایه می شود و برای نخستین بار در یوکان این پکیج در اختیار مشتریان است.

این پکیج، یوکان را به تجهیزات ویژه آفرود، رینگ ها ۱۲ پره جذاب مشکی، تایرهای ۲۰ اینچی گودیر، جلو پنجره مشکی، قلاب های قرمز رنگ جلوی خودرو، تریم مشکی رنگ در طراحی داخلی کابین، چرم مشکی صندلی ها با دوخت رنگی و همچنین لوگوی  AT4 روی آن ها مجهز می کند. برخورداری از سیستم تعلیق بادی چهارگانه، باعث می شود که یوکان های مجهز به AT4 حدودا ۵ سانتی متر بلند از مدل های عادی باشند.

2021 GMC Yukon
۲۰۲۱ GMC Yukon

باید اعتراف کرد که طراحی داخلی یوکان، زیباست و اگرچه با تاهو و سابربن شباهت هایی دارد، اما در عین حال از المان های مستقلی برخوردار است و طرحی زیبا، موقر و هماهنگ دارد.

جنرال موتورز در مورد قیمت این شاسی بلند، چیزی اعلام نکرده است. پیش بینیمی شود فروش یوکان از تابستان ۲۰۲۱ آغاز شود.

تحریریه توربو

https://turbo-daily.ir

Email: turbo.daily2@gmail.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *