رونمایی

مرسدس بنز ویژن آواتار ، کانسپتی رویایی تبدیل شده به واقعیت


در شرایطی که هزینه های سرسام آور تحقیق و توسعه، گریبان گیر بسیاری از کمپانی های خودروسازی شده است، مرسدس از جدید ترین خودروی کانسپت خود رونمایی کرد. چندی پیش بود که مرسدس بنز با رونمایی از مدل کانسپت EQS استانداردی جدید را در خودرو های سدان لوکس تعریف کرد و توان بالای مهندسی خود را به رخ رقبا کشاند. تنها در مدتی کوتاه و بعد از چند ماه، این بار مرسدس بنز، از خودروی کانسپتی رونمایی کرده است که به کمک آن تصمیم دارد فیلم مشهور جیمز کامرون را به خیابان بیاورد. ارتباط بین انسان، ماشین و طبیعت و رویای جامعه ای که در آن این سه در همزیستی کامل زندگی می کنند. امروز مرسدس بنز از Vision Avatar  رونمایی کرد.

مرسدس بنز در طراحی ویژن آواتار، تاثیر زیادی از فیلم آوتار گرفته است. مانند مردم ناوی و ارتباط آن ها با پرندگان بنشی، ارتباط بیم ویژن آواتار وسرنشینان آن مانند ارگانیسم زنده عمل می کند و به گونه ای است که اجازه می دهد که دنیای اطراف خود را حس کنند.

Mercedes Vision AVTR Conceptکافیست دست خود را روی کنترلر مرکزی قرار دهید و خودرو نبض شما را بخواند. صفحه نمایش بزرگ مرکزی خودرو این اجازه را به سرنشینان می دهد که به طور واقعی به یک دنیای دور سفر کنند. خواه در دنیای پاندورا و خواه در زمین، عناصر روشنایی و ظاهری با الهام از خانه های مردم ناوی طراحی شده است. صندلیها، داشبورد و کفپوش ها از مواد جدید بازیافت شده مانند چرم دینامکا، و چوب های بازیافت شده ساخته شده است. و همان طور که دیده می شود فرمانی در این خودرو دیده نمی شود.

نمای خارجی ویژن آواتار، از یک طراحی اسپرت کم زاویه و چهار درب بهره می برد. اما همچنان سعی می کند مشابه با بانشی از تنفس و حرکت موجود بومی پاندورا تقلید کند. فلاپ های 33 گانه عقب خودرو، به صورت هماهنگ حرکت کرده و به بهبود آیوردینامیک خودرو در شرایط مختلف رانندگی کمک می کند. به اذعان طراحان این کانسپت مرسدس بنز، چراغ های خارجی خودرو، نقطه قوت طراحی آن هستند.

Mercedes Vision AVTR Concept

مرسدس بنز در این مدل، فناوری باتری های ارگانیک را از مواد قابل بازیافت معرفی کرده است. پکیج 110 کیلوواتی باتری های ویژن آواتار، از یک شیمی آلی مبتنی بر گرافن استفاده می کند که کاملا از فلزات کمیاب عاری است. مرسدس بنزی مدعی است که ویژن آواتار از یک موتور برقی با 470 اسب بخار قدرت بهره می برد. به لطف پکیج باتری های خودرو، برد پیماشی این کانسپت در حدود 700 کیلومتر است. همچنین این کانسپت قابلیت حرکت مایل خرچنگی را به طرفیت دارد تا هر چه بیشتر به قابلیت های حرکتی آن افزوده شود.

اطلاعات ذکر شده از این خودروی کانسپت محدود به همین موارد است. اما مرسدس بنز با رونمایی از این خودرو، ثابت کرد که همچنان پیشتاز دنیای خودرو در نوآوری، خلاقیت و مهندسی است.

https://www.instagram.com/p/B7Bs5xzgSnO/
ما را در اینستاگرام هم دنبال کنید!

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا